Atiye’nin 1. Sezonunu severek izlemiş ve blogda yorumumu da yapmıştım. Okumak isteyenler şuraya TIK layabilir. Ancak 2. Sezonun sonunu öyle saçma bitirmişlerdi ki, 3. Sezona hazırlık ve zorlama bir sondu. 3. Sezonu sırf meraktan izledim 8 bölümde de hiç beğenmediğim, saçma bulduğum ve gereksiz yerler öyle çoktu ki. Zoraki oyunculuklar, saçma bir senaryo tam bir hayal kırıklığı oldu. 2. Sezonda mis gibi bir sonla bitmeliydi oysa ki. Gelelim Atiye’de neler oldu hatırlatmaya.

 

Kendini ifade etmek için çizdiği şekillerden bir anlam çıkarma arayışına başlayan Atiye‘nin yolu, geçmişi ve aynı zamanda geleceği olacak arkeolog Erhan ile kesişir. Göbeklitepe ve Atiye‘nin aslında kim olduğu hakkında araştırmalar yapıp maceralara atılan ikilimiz bir süre sonra birlikte olur ve dizinin ileriki bölümlerinde Atiye‘nin bu birliktelikten bir çocuk sahibi olduğu anlaşılır.

 

Kendileri hakkında bir çok sırrı açığa çıkartan Atiye ve Erhan ikilisinin arasında bir süre sonra bir ayrılık olur bunun sebebi de Atiye‘nin “bir çeşit” paralel evrene geçiş yaparak oradaki insanlara yardım etmeye çabalaması. Aşıklar bir süre sonra tekrar beraber olurlar fakat bu sefer de Atiye‘nin yeni doğumunu yaptığı bebeği Ozan tarafından kaçırılır.

 

Atiye‘nin 3. Sezonuna ilk girişimizi, 2. Sezonun son sahn esinin 8 yıl sonrasından yapıyoruz. 8 Yıl boyunca kızlarını arayan Atiye ve Erhan, en sonunda her ne kadar umutlarını kaybetmeseler de bir işaret gelmesini bekliyorlar. Ve bu aşamada artık Atiye ismini dahi bilmediği kızını rüyalarında görüyor, kulaklarında işitiyor ve son raddede de Atiye ve Erhan‘ın kardeşi CansuAden yani kızlarını bulup onu kaçıranın Ozan olduğunu öğreniyor.

 

Annesine olan güveninden dolayı dolaylı yollarla Gizli örgüt adına çalışan Ozan, dizinin sonlarına doğru yaklaşır iken Aden ve Atiye ikilisine yardımlarda bulunuyor. Ve Annesi tarafından öldürülmeden kısa bir süre önce de Aden‘in kıyameti getirebilecek bir gücü olduğunu, Gizli Örgütün de bu gücü kullanıp Dünyaya kıyameti getirmek istediklerini öğreniyoruz. Ozan öldükten sonra da Atiye ve Erhan kızlarının dünyayı yok etmesini engellemek adına peşlerinden gittiklerini, ve tekrar birlikte olup bir aile olmayı başardıklarını görüyoruz. Dizimiz de bu noktada zaten final yapıyor.

 

3. sezonda da yine önceki sezonlardaki gibi diyalogların yetersizliği, asla cevaplanmayan soruların bıraktığı hissiyatı, devamında ne oldu? Gizli Örgütün hala kimler olduklarını bilmiyoruz. Dünyayı yok etmek istiyorlar tamam ama kimler? Göbeklitepe’nin hala nasıl bir yer olduğunu tamamen anlayamadık. Aden dünyayı yok etmekten vaz geçti peki ilerde böyle bir güce sahip bu kız ne gibi bir sorunlara yol açacak? Başka paralel evrenler var mı? Cansu nasıl geri döndü? Atiye geri nasıl Erhan‘ın yanına gitti? Diğer paralel evrene ne oldu? Diğer paralel evren iyileşti ve bebekler artık doğuyor mu?

(ALINTI YAPTIĞIM SİTE )


Yukarıdaki özeti aldığım siteyle tamamen aynı düşünüyorum. Kendi duygularımı okuyunca sizlerle paylaşmak istedim. Yalnız değilmişim.

4 Yorumlar

 1. olsuuun beren saat için izleniiir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzle ama beren saatten soğuman çok mümkün :)))

   Sil
 2. Merhabalar.
  Yazınızdaki dizi hakkında hiç bir bilgim yok ama, eleştirilerinize kulak vermeden edemedim. Eleştirilerinizde çok haklısınız. Ben de izlediğim bazı dizilerde böyle eleştirilecek noksanlıklar ve aksamalar yakalıyorum. Hatta bu konuda eşime serzenişte bulunurum. "Bak bizim aklımızla alay ediyorlar, böyle saçma sapan şeyler olmamalı" diye. Eşim izlediği için ben de ister istemez dizileri izlemek zorunda kalıyorum.

  Bahsettiğiniz ve eleştirdiğiniz bu dizi herhalde Netflix kanalında. Çünkü bizim netflix kanal aboneliğimiz yoktur.
  Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız netflix dizisi, ama olamamış maalesef

   Sil