Gülnur Akdemir ile Mavi Ev Cafe'de Şubat Ayı Söyleşimizde Kahkaha Yogası da yaptık ve dolayısıylabol bol kahkaha attık. 
Gülnur, Kahkaha Terapisinin en önemli parçasının etrafımızdaki insanlara mutluluğu aşılamak olduğunu söylüyor ve çevrenizdekiler mutsuzsa sizin mutluluğunuzun devam etmesine müsaade etmezler diyor.
Stres ve öfke karşısında olumlu bir tutum geliştirebilme tekniğini gösterdi bize. Doğru nefes almayı, stresli bir zamanda sana zevk veren hoşlandığın bir şeye yönelmenin senin modunu nasıl da yükselteceğine dikkat çekti. 
"Dost acı söyler" sözünün çok yanlış yorumlandığını aslında bu sözün "dost acıyı bile kalp kırmadan tatlı dille söyler" demek olduğunu anlattı.

Birbiriyle sohbet eden insanların genelde birbirlerini gerçekten can kulağıyla dinleyip, karşısındakini anlamaya çalışmadığını, konuşması bitince kendinin de yaşadığı benzer olayı paylaşmak için karşısındakinin sözünün bitmesini beklediğini söyledi. Bu benim için bir farkındalık oldu ve gözlemlerim bu tespitin ne kadar da doğru olduğu yönünde. 
Gülmek bulaşıcıdır!
İyilik bulaşıcıdır!
Hz. Mevlana  ne demiş; 
Kardeşim sen düşünceden ibaretsin
Geriye kalan et ve kemiksin
Gül düşünür gülistan olursun
Diken düşünür dikenlik olursunMavievde Mavianne Söyleşileri


Kahkaha Yogası çok eğlenceliydi. Önce Nefes çalıştık, daha sonrasında Gülnur'un o muhteşem kahkasını duyunca onun gösterdiği hareketlerle kahkaha attık. Gözümüzden yaş geldi, öyle güldük. Trafikte sıkışınca, strese girince nasıl kendimizi rahatlatacağımızı anlattı ve gösterdi çok ama çok eğlenceliydi. Yüreğine sağlık Gülnurcuğum o şen kahkahaların her zaman kulaklarda çınlasın.
İkincisini düzenlediğimiz bu etkinlikte gelen konuklarıma hediyeler hazırlayan çok değerli kadınlara ayrıca çok çok teşekkür ediyorum.
@z_styling Zuhal Keskin
@atolyemotantik 
Bizimle olan misafirler bu iki saatte, hem Mavi Ev Cafe'nin salataları, tatlı ve tuzlu pastaları ve sınırsız çay ile keyifli bir çay saati geçiriyor. Hem de etkileşim halinde interaktif bir katılımla yeni insanlar tanıyoruz. Yeni işbirlikleri, yeni projeler ile kadın dayanışması sergiliyoruz.
Gülnur'un anlattığı hikayelerle kendimize geldik, hayata pozitif bakmanın ve olumlu olayları duyguları çekmenin elimizde olduğuna bir kez daha inandık. Evrende çekim yasası olduğu  gerçeği ispatlanmış bildiğiniz üzere. Keder, dert, tasa, hastalık, ölüm tabi ki hayatın gerçeği ancak, o dipsiz kuyudan nasıl çıkabileceğimizi öğrenmek gerek. Hayat dediğin kahkahasız, dostsuz, sohbetsiz geçer mi hiç?
Ankara Etkinlikleri'ne bir yenisini eklediğim için mutluyum. Mart ayı konuğumu kaçırmayın derim. Sürpriz!!
Söyleşiye katılanlar biliyor tabi, instagramda takipte kalın Mart ayında yayınlayacağım.


Söyleşimize bekleriz efendim....

14 Yorumlar

 1. Gülmek sana çok yakışıyor :)
  Ayrıca gülmek gerçekten çok büyük bir ilaç.
  Tüm hastalıkların önleyici duvarı gibi.
  Ben çok iyi hatırlıyorum, annem kanser teşhisi aldığında korkup ne yapmamız lazım dedim, gülecek önce dedi.
  Gerçekten gülecek.
  Sonrasına da biz bakacağız...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok çok teşekkürler
   gülelim güzelleşelim değil mi ama :))

   Sil
 2. Gülmekle ilgili bir anım var. Geçen haftalarda iş yerimizin mutfağında oturmuş arkadaşımla sohbet ederken, gülüyorduk. Tam o hoş sohbetin üstüne biri geldi. Neden bu kadar mutlusunuz ve gülümsüyorsunuz, burası iş yeri dedi. Biz de şaşırdık. İnsan gününün büyük bir bölümünü geçirdiği yerde mutlu değilse orada bir sorun var demektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu tür insanlara hiççç takılma sen gülmene bak
   mutsuz insanlar mutsuzluğunu bulaştırmaya çalışıyor izin vermeyelim onlara

   Sil
 3. Ne kadar güzel işlere imza atıyorsun mavi annem ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaaaa çok çok teşekkürler canım
   sevgiler

   Sil
 4. Harika işler yapıyorsunuz gülümsemeyi bulaştırdığımız nice günlerimiz olsun o zaman :)

  YanıtlaSil
 5. oleeey saol yaaa aklımda olsuuun :)

  YanıtlaSil
 6. Sen ne güzel bir kadınsın ve ne güzel işlerle enerji saçıyorsun etrafa :)
  Bir süredir kısaca girip çıktığım instagramda rastlayıp uğramak istiyordum bloğuna. Mavi Ev hep neşe saçsın Mavi anne gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım bu güzel yorumun beni çok mutlu etti
   iyiki varsın
   teşekkür ediyorum

   Sil