Banu, tanımaktan mutluluk duyduğum harika bir kadın,
Yakın geleceğin Einstein'ı olarak tanıtıyor Banu, Tuğra'yı
Dört yaşındayken Atipik Otizm teşhisi konulmuş,
Annesi Yasemin Banu'ya anlatmış hikayesini ve çok güzel bir röportaj olmuş,
Tuğra öyle özel bir çocuk ki daha 10 yaşında ve yapabildiklerini duysanız diliniz tutulur;

Kalem kağıt kullanmadan Türkiye’de şimdiye kadar sorulmuş olan tüm ÖSS – ÖYS sorularını, TUBİTAK olimpiyat sorularını daha soru okunduğu anda yanıtlayabilmekte. Birçok üniversitenin okul bitirme sorularını da çözebilmekte. Hatta Tubitak şifreleme sorularını (algoritma ) çözebilmekte."
 
Yasemin diyor ki;

"Öncelikle Tuğra'nın mutlu olmasını istiyoruz elbette ailesi olarak. Sonra eğitim hayatı ve bundan sonrası için bir yol çizilmesi."

Röportajın tamamını okumak için bir TIK lütfen

6 Yorumlar

 1. Ooo gerçekten müthiş :)

  YanıtlaSil
 2. Çok etkileyici gerçekten...Tuğranın farklılığının bu yönde olması hem şaşırtıcı hem gurur verici..mutlaka bir yol vardır izlenmesi gereken uzmanlardan yardım alınmalı...

  YanıtlaSil
 3. Önce sevgili Tuğra'yı yürekten kutluyorum; azminden ötürü, başarısından ve fark yaratmaından ötürü. Annesi Yasemin Hanım'ı, fedakarlığından, yılmamasından, sevgi ve ilgisinden ötürü.
  Banu Hanım'ı, böyle ilginç bir konuya el atmasından dolayı, ve sizi, herkesin duyması gereken bu farklı konuyu bizlere duyurduğunuz için.
  Röportajın tamamını okudum, çok duygulandım. Tekrar teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Çok güzelmiş. Allah yollarını açık etsin inşallah.

  YanıtlaSil
 5. Yapılabilecek o kadar çok şey var ki:) ben umutluyum Tuğra için,her çocuk gibi baş tacı olmayı hakediyor, annesine ulaşmalıyım�� Herkes elinden geleni yapmalı; ne demişler
  karanlıktan şikayet edeceğine kalk ve bir mum da sen yak�� Melek

  YanıtlaSil